Angostura Aromatic Bitters Global Cocktail Challenge 2014 konkursas

Rugpjūčio 29 d.  “Olympic Lounge” klube įvyko jau ketvirtasis Lietuvoje organizuotas Angostura Aromatic Bitters Global Cocktail Challenge barmenų čempionatas. 

Ko gero drąsiausi ir geriausi Lietuvos barmenai Mineralinių Vandenų kvietimu, „surėmė“ savo baro šaukštus, kad išsiaiškintų kuris yra vertas geriausio Angostura Aromatic Bitters Global Cocktail Challenge 2014 barmeno vardo.

Į šių metų Lietuvos atrankinį turą užsiregistravo devyni dalyviai iš visos Lietuvos. Aistis Židanavičius, Algirdas Mulevičius, Ana Revko, Aušra Kazlauskienė, Donatas Balnius, Erika Dubasienė, Oskaras Tūba, Šarūnas Česna ir Vytautas Šnejerovas yra tie, kuriuos vien už drąsą parodyti savo sugebėjimus ir norą Lietuvoje skleisti kokteilių kultūrą, kiekvieną atskirai galima vadinti geriausiu.

Tačiau, kad ir kaip būtų smagu stebėti ir vertinti barmenų darbą, panašūs konkursai turi ir vieną didelę blogybę. Tą vakarą savo autorinius kokteilius maišę ir gerai pasirodę barmenai, visi kartu negali vadintis laimėtojais,  todėl vakaro komisija turėjo išrinkti tik tris kurie Lietuvą atstovaus Pabaltijo čempionate ir tik vieną, kuris pastaruosius du metus bus vadinamas geriausiu „Angostura Aromatic Bitters Global Cocktail Challenge“ barmenu Lietuvoje. 

Kiekvienas turnyre dalyvavęs barmenas buvo paruošęs po du skirtingus kokteilius. Pirmasis – Freestyle – turėjo atskleisti barmeno kūrybiškumą ir aistrą kokteilių miksavimui. Jo gamybai buvo leidžiama naudoti bet kokius alkoholinius gėrimus. Antrasis kokteilis – Rum Cocktail – privalėjo būti maišomas panaudojant Angostura® romus.

Po ilgiau kaip keturias valandas vykusios kovos, komisija sudaryta iš skirtingų savos srities profesionalų paskelbė, kad rugsėjo 17 d. Vilniaus „Pantera“ naktiniame klube vykstančiame Pabaltijo čempionate, atstovauti Lietuvai galimybę laimėjo  Aušra Kazlauskienė, Algirdas Mulevičius ir Oskaras Tūba, kuris vienbalsiu komisijos sprendimu buvo pripažintas Angostura Aromatic Bitters Global Cocktail Challenge 2014 Lietuvos čempionu.

Oskaro Tūbos kokteiliai laimėtojai:

BLACK CURRANT SOUR - Laisvo stiliaus kokteilis

Baltasis romas Angostura Reserva
Kiaušinio baltymas
Sweet & Sour mix
Muskato
Angostura Aromatic Bitters
Šaldyti juodieji serbentai

 

RUTH‘S WEEKEND - Romo kokteilis:

Tamsusis romas Angostura 7YO
Kava, romo skonio
Kiaušinio trinys su cukrumi
Ananasų sultys
Angostura Aromatic Bitters
Kokosų kremas

Angostura Aromatic Bitters Global Cocktail Challenge 2014 Lietuvos atrankinio turo komisija:

Agnė Jagelavičiūtė – charizmatiškoji estetė, TV laidų vedėja ir išskirtinių drabužių dizainerė.

Jungtinė “Čiop čiop” teisėjų komanda – Ronaldas ir Urtė.

Aurelijus Marudinas – profesionalus barmenas.

Robertas Janovskis – profesionalus barmenas.